בקטנה עלי

שם:

ענבר ברמלר

קהילות:

רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית, נטורופטיה

ישוב:

הררית-יחד

קצת לשבור את הקרח:

אני ענבר, בת 38, נשואה + 3.
אוהבת מאוד לנגן בפסנתר (למרות שהתחלתי ללמוד רק בגיל 26...), אוהבת לרקוד, לשיר, ספורט ועשיית טוב בעולם. מאוד קשורה לכדור הארץ - ועסוקה הרבה בעתידו ועתידנו.

מאז הצבא אני בהייטק, במגוון תפקידים וחברות, בעיקר מנהלת מוצר ו Product Marketing.
היום אני מקווה להתחיל גלגול חדש. אני מסיימת הכשרה בהנחיית מעגלי הקשבה במרכז אוריאל ומתחילה אהבה חדשה.

תחומי עיסוק

הנחיית מעגלי הקשבה - מעגל ההקשבה בשיטת ה Council הוא התכנסות של אנשים במרחב אינטימי, המאפשר תקשורת מכבדת, בטוחה ופתוחה, שמביאה את העולם הפנימי של כל אדם ואדם לידי ביטוי.
אנחנו מתאספים, קבוצת אנשים, לישיבה במעגל. במרכז דולק הנר שמסמל את מדורת השבט של פעם.
במרכז המעגל נוכחות 4 כוונות הלב של המעגל -דיבור מהלב, הקשבה מהלב, ההתאמה והספונטיות.
לכל אחת מ 4 הכוונות התפקיד שלה ויחד הן מייצרות מרחב בטוח, בו אנחנו יכולים לשתף את עולמנו הפנימי ולהיות שותפים לעולמם של אחרים.

​המעגל הקלאסי, הוא מעגל שמבוסס על הנרטיב, הסיפור שחי בתוך כל אחד ואחד מאיתנו, בכל נושא אותו אנחנו פוגשים בחיים. הסיפורים זורמים אל מרכז המעגל וחיים שם. כמה ריפוי קיים במקום שבו רואים אותי ושומעים אותי - ללא תגובתיות, ללא שיפוט.
כמה ריפוי קיים במקום שיכול לספר משהו ולהסתכל עליו כאילו מבחוץ לסצנה, בדיעבד, ולראות את כל מה שלא ראינו כשחיינו את אותו הרגע.

מתוך הסיפורים עולה ומתגלה חוכמת המעגל, התמה המרכזית של כל מעגל שאוספת אליה את פיסות החכמה מכל סיפור וסיפור. לרגע אחד, אנחנו יוצאים מתוך הסיפור של עצמנו ונחשפים אל הסיפור הגדול - הסיפור של כולנו. זוהי חכמת המעגל.

תפיסת העולם שלי

אני מאמינה גדולה באחריות של אחד ואחד מאיתנו על חלקת אלוהים הקטנה שלו - לעשות טוב עם מה שניתן. מתחברת מאוד לציטוט מקהלת: "תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי, שאם קלקלת - אין מי שיתקן אחריך" (קהלת רבה ז יג א)".
אני מאמינה שלכולנו יש משימה ושכל מה שאנחנו עוברים הוא בשביל להגשים את המשימה הזו. ולכן מחבקת גם את הדברים "הרעים" שקרו לי.
אני מאמינה בכוחן של מילים לשנות את העולם, ולשנות אנשים, להפוך כעס לשמחה ושנאה לאהבה.

ותק

הכשרה מקצועית

ניהול מוצר ו Product Marketing.
תואר ראשון בביולוגיה ותואר שני במדעי הסביבה.
מנחת מעגלי הקשבה מטעם מרכז אוריאל.

הסיפור שלי

אל מעגל ההקשבה נחשפתי בקיבוץ יחד כחלק מתהליך קהילתי לגיבוש חזון ובינוי קהילתי. כבר מההתחלה הרגשתי בבית :)
הקסם שהמעגל מייצר שגורם לאנשים להפתח ולסיפורים בעלי משמעות להתגלות, נותן לי אמון בטוב שבעולם וביכולת הריפוי הטבעית שיש לנו.
החלטתי ללכת ללמוד הנחיית מעגלי הקשבה במרכז אוריאל.

בואי ניפגש! 

אשמח לקדם ולהתקדם

(התנאים מופיעים בתקנון האתר)

הבקשה נשלחה בהצלחה!

חומר למחשבה

לפני מספר שנים, תוך כדי תואר שני במדעי הסביבה בבית ספר פורטר בתל אביב, נחשפתי לסרט קצר שצילם ניצן הורוביץ ונקרא: "אגדה אורבנית". הסרט הזה שינה את חיי - פתאום התחלתי לראות את כל הדברים שאנחנו כן יכולים לעשות כדי לחיות ביחד בטוב עם הכדור. ממליצה בחום.