בקטנה עלי

שם:

ויקי תיהמת

קהילות:

אמנות חזותית, ציור, רישום, איור, צילום, פיסול, גרפיקה, קעקועים, אמנות יוצרת

ישוב:

גשר הזיו

קצת לשבור את הקרח:

בת 36, נשואה ואמא לשלוש בנות מהממות.
מתגוררת בגשר הזיו.
מקדישה את חיי לאמנות, יצירה והמון DIY

תחומי עיסוק

מאיירת, מקעקעת, מעצבת טקסטיל, מעבירה סדנאות אומן. בעלת המותג למתנות לידה אורגניות, ציוריות - PettiBearKIDS.
שותפה מייסדת של the creatives חלל עבודה משותף וחנות קונספט לנשים יוצרות.
בעבר הרחוק מאוד מעצבת מטבחים. בעבר פחות עתיק, מעצבת עוגות.

תפיסת העולם שלי

באמנות אין טעויות, רק נסיונות

ותק

הכשרה מקצועית

הסיפור שלי

לפני 12 שנים אחותי סידרה לי לעבוד כמעצבת מטבחים. לא היה לא מושג קלוש בתחום אבל הייתי צריכה עבודה, השעות היו נוחות והשכר נחמד לרווקה ללא ילדים. קפצתי למים הקרים ותוך פחות מחודש שחיתי בעולם הנגרות והפרזול כמו כריש לבן. עיצבתי מאות מטבחים בעשרות אלפי שקלים, ייעצתי על ביצוע תוכניות חשמל, הוצאתי מטבחים לביצוע, הזמנתי פרזולים ודלתות, תיאמתי הובלות והתקנות ובעיקר למדתי המון. חמש שנים של למידה מתמדת ולקיחת אחראיות עצומה שלבסוף הרגישה לי כלא מתוגמלת מספיק. בסוף חודש שמיני להריוני הראשון לקחתי החלטה לצאת לחופשת לידה ממנה לא שבתי מעולם לעולם המועסקים ויצאתי לעצמאות מלאה.
קצת אחרי הלידה החלטתי שלא אוכל לשבת בבית בלי מעש ולימדתי את עצמי לעצב עוגות מבצק סוכר. תחום שהיה בזמנו בחיתוליו ועפתי איתו שנתיים. תוך כדי גם לימדתי את עצמי לעבוד עם פוטושופ ולראשונה הכנסתי את רגלי לעולם המכירות אונליין. פתחתי חנות לעיצוב גרפי באטסי וכדי לתקשר עם לקוחות בחו"ל בצורה הטובה ביותר, ביליתי שעות מול המחשב עם מורפיקס בדף אחד והודעות ללקוחות בדף אחר ולמדתי לכתוב אנגלית ברמה שהלקוחות בארה"ב הפסיקו לזהות שאנגלית איננה שפת האם שלי. שברתי שיניים אבל לא ויתרתי לעצמי עד ששיפרתי גם את האנגלית המדוברת שלי לאותה הרמה. למרות מאמצי הרבים עיצוב גרפי לא הכניס מספיק כסף לתא המשפחתי הקטן שלנו והחלטתי לשלב ולפתוח חנות וירטואלית נוספת לעיצוב אופנה בה תפרתי בגדי נשים בעיצובי לפי המידות שלהן. עיצוב אופנה למדתי בתיכון אבל מה שהיה חסר לי זה ידע בתדמיתנות...לא משהו שעצר בעדי כמובן, מצאתי ספרי גזרה ישנים וחרשתי עליהם עד שהבנתי את יסודות המקצוע. המיומנויות שלי בדיגום הלכו והתפתחו ועברתי מעיצוב בגדים לעיצוב בגדי ים שגם אותם תפרתי ללקוחות שלי לפי המידה שלהן. מכורח הנסיבות כל לקוחותי היו מחוץ לארץ, דבר שהצריך ממני לעבוד ולעצב לפי הטרנדים המובילים בחו"ל ושם בארץ האפשרויות אביזרי אופנה לתינוקות היו בדרישה מתמדת. אז כבר נולדה בתי השניה ולקחתי החלטה לפתוח עוד חנות אינטרנטית, הפעם לפעוטות ובה למכור אביזרי אופנה גרנדיוזים לתינוקות. עיצבתי וייצרתי קשתות שיער פרחוניות, אבל לא מפרחים שרכשתי, אלא כאלה שעשיתי במה ידי. תפרתי כובעים רחבי שוליים ,ליבדתי כובעי חיות וייצרתי טורבנים נוסטלגיים ובעיקר מכרתי ונהנתי מהידיעה שמאות נשים ותינוקות ברחבי העולם מסתובבים עם העיצובים והיצירות שיצרתי במה ידי. ההרגשה היתה נהדרת, אבל לא הגעתי לסיפוק, חלמתי לעצב טקסטיל משלי ממנו אוכל לייצר מוצרי מקור למותג שלי. משהייתי בהריון שלישי איירתי את הבד הראשון שלי. אומרים שכל הריון מביא איתו משהו שונה ומיוחד לכל אשה באשר היא, אצלי שלושת ההריונות ברכו אותי אך ההריון האחרון בפרט פתח אצלי דלת ענק-נפתח לי הדמיון!
מאז עברו שנתיים וחצי ואיתם נולדו קולקציות מהממות של בדים פרי עיצובי שאיירתי במה ידיי בעטים וצבעי מים מהם אני מייצרת בעבודת יד שמיכות, מצעים ובגדים במידה פטיט לתינוקות שרק נולדו ומושלמים כמתנת לידה מושקעת במיוחד . מוצרים שיצרתי מא' עד ת' במה ידי וקולקציות שהתפתחו גם לכיוון הום סטיילינג בצורת טפטים, כריות נוי שטיחים וידי עוד נטוייה.

בשנה האחרונה הרגשתי שיש בי צורך לקחת את כשרון הציור שלי למקום חדש ומרגש עוד יותר! להרחיב את אופקי ולנצל את כישורי בצורה שתביא תועלת משמעותית בחיי האחר- למדתי לקעקע ואני מתכוונת לקחת את המיומנות החדשה שרכשתי לכיוון מאוד מיוחד-קעקועים טיפוליים לנשים!
אנשים מגיעים להחלטה להתקעקע מסיבות שונות-יש קבוצה שעושה זאת מטעמי דקורציה, קבוצה שכבודה במקומה מונח ויש לה מקום משמעותי בפרנסה אבל אני מחפשת לקעקע דווקא את הנשים שמגיעות לרצון לעשות כתובת קעקע מתוך הבעה עצמית או כסמל למשהו משמעותי שקרה להן בחיים. ועוד יותר אני רוצה לעזור לנשים שעברו חוויה גופנית טראומטית שהשאירה בגופן ונפשן צלקות כמו נשים אחרי כריתת שדיים או תאונות דרכים קשות. אני רוצה לעזור לכסות ולהסוות את הצלקות שהביאו להן צער ויגון ולגרום לאותן הצלקות להיות מקור לגאווה והרגשה של נצחון. להפוך את השלילי לחיובי!!! לעבור איתן תהליך, מחקר, לעשות עבורן סקיצות מקוריות שאין לאף אחת חוץ מהן! לעשות להן קעקוע שיביא איתו תיקון וירגיש קצת כמו טיפול פסיכולוגי עבורן...לשלב בעיצוב זכרונות ילדות, סמלים מנקודות מפנה חיוביות ומשמעותיות בחייהן, להעניק לנשים יצירה שתעלה להן חיוך מיידי על הפנים, זה החזון והכיון אליו אני רוצה לקחת את אמנות שלי ואת כישורי.

בנוסף להכל, אני שותפה ומייסדת של חלל עבודה יצירתי משותף לנשים.
מקום גדוש בהשראה, שקראנו לו the creatives , כי מחשבה יוצרת מציאות ואנחנו מאמינות שרק דברים חיוביים יכולים לצאת ממקום בו נשים נפתחות אחת כלפי השניה ולומדות אחת מהשנייה!!!
המקום הוא קטן ואינטימי, ממוקם בסדנאות אומנים בגשר הזיו ומיועד לכל אותן נשים שהבינו שעבודה מהבית למרות הנוחות, יש בתוכה הקרבה והיא מלווה במנה גדושה של בבדידות וקושי נפשי ומעונינות לצאת מהבית ולעסוק במלאכתן היצירתית יחד עם נשים יוצרות אחרות מתחומים שונים מאחורי שולחן עבודה אחד משותף ללא מחיצות או חדרים פרטיים. הכל מתוך אמונה שכשנשים מתכנסות יחדיו יש להן את הכוח לפתוח לבבות, לגרום לקריסת סכרים ומחסומים ובמקומות מפגש כאלה בדיוק קסמים קורים !! מופיעה קרן אור של תקווה, גדילה, העצמה!

בואי ניפגש! 

אשמח לקדם ולהתקדם

(התנאים מופיעים בתקנון האתר)

הבקשה נשלחה בהצלחה!

חומר למחשבה

(סרטון/ספר/ציטוט/הרצאה - כל דבר אחר ששינה אצלך משהו. נשמח לטקסט וקישור) Inspiration is for amateurs. The rest of us just show up and get to work.
If you wait around for the clouds to part and a bolt of lightening to strike you in the brain, you are not going to make an awful lot of work. All the best ideas come out of the process; they come out of the work itself.
Chuck Close