בקטנה עלי

שם:

פליזה בסקרה-זוהר

קהילות:

אירועים, בידור, די'גי, שירה, מוסיקה, במה

ישוב:

הררית

קצת לשבור את הקרח:

אני אמנית רב-תחומית ממוצא פיליפיני שנולדה בארצות הברית וגרה בארץ כבר כמעט 25 שנים. לפני 6 שנים, התאהבתי בנופים הפיזיים והאנושיים של הגליל ועברתי חד וחלק מהעיר הגדולה תל אביב ליישוב קטן וקסום הררית. במעבר מ"המרכז" לפריפריה, הבנתי שהמרכז האמיתי נמצא בתוכינו. כל אחת מאתנו ליחוד וביחד נוכל ליצור מרכז וכוח המשיכה תביא את כל השפע והאושר אלינו.

תחומי עיסוק

מנחת סדנאות אמנות המופע ויצירתיות - עבור כל מי שיש לו ניצוץ יצירתי הבוער בתוכו - למתחילים ולאמנים יוצרים כאחד
מנחת מעגלי שירה
אמנית רב-תחומית
זמרת מלחינה ומקליטה
רקדנית וכוראוגרפית
מטפלת בשיטת Voice Movement Therapy

תפיסת העולם שלי

אם תתחברי לניצוץ היצירתי האותנטי שבך, את הכל יכולה.

ותק

מעל 20 שנה

הכשרה מקצועית

בוגרת תואר ראשון במוסיקולוגיה וספרות מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בהבעה ויצירה מאוניברסיטת תל-אביב. אמנית רב-תחומית יוצרת -מופיעה בארץ ובחו"ל מעל 15 שנה. מטפלת בקול ותנועה מאז 2009. שני אלבומים של לחנים מקוריים: "לב טהור" (2007), "מקולות מים" (2016), "קץ הפלאות" (בקרוב).

הסיפור שלי

עוף החול
חברה טובה פעם קראה לי "עוף החול". על פי המיתולוגיה עוף החול מת בשריפה וקם לתחייה מתוך האפר באופן מחזורי. וכך אני, כמו ציפור האש הקדושה הזאת, הייתי עולה שמימה כמו שמש זורחת, הגרסה הכי נשגבה של עצמי. ואז, תוך כדי התמודדות עם אתגרי החיים, הסתגלות לארץ זרה, גדילת ארבעת ילדיי, והסבות לעבודות שונות, לתקופות הייתי נשרפת ונעלמת... רק להיוולד מחדש. Watch out, girls! Phoenix is rising again!
ילדה ביישנית
מאז שאני זוכרת את עצמי בתור ילדה קטנה וביישנית, הכי קטנה מתוך 6 ילדים, הייתה לי ניצוץ יצירתי חבוי בתוך עולם פנימי עשיר שרק רצה לפרוץ החוצה. הייתי שרה ורוקדת את נשמתי אך ורק כשהייתי לבד בבית או בטבע. עם השנים ותוך עבודת עומק עם עצמי בעזרת מלאכי דרך ומורות יקרות, גיליתי את יכולת ההבעה האמנותית האותנטית שלי. התחלתי להלחין שירים ולהקליט אלבומים, ליצור מופעי מחול ולהופיע על במות בשירה וריקוד בארץ ובחו"ל. ואף פעם לא איבדתי קשר עם הילדה הביישנית הזאת. היא עדיין ותמיד תהיה שמה בפנים. והיא זאת שעוזרת לי לעזור לאחרים כמוני לגלות את ההבעה האותנטית שלהם.

בואי ניפגש! 

אשמח לקדם ולהתקדם

(התנאים מופיעים בתקנון האתר)

הבקשה נשלחה בהצלחה!

חומר למחשבה

ההשראה לאמנות שלי באה מעולם הרוח. הלחנתי שיר ומופע מחול רב-תחומי המבוססים על התפילה 'אדוני שפתי תפתח'. זאת תפילה אינטימית רגשית ופרדוקסלית שבה המתפללת מביעה רצון מעמקי ליבה רק להיות מסוגלת לפתוח את שפתיה ולהביע את עצמה. התפילה היא צורך אנושי בסיסי ביותר להתחבר לאחר - אם האחר הוא אלוהים או הזולת או האני הכי פנימי של המתפללת עצמה.