בקטנה עלי

שם:

עירית יונה

קהילות:

רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית, נטורופטיה

ישוב:

כפר ורדים

קצת לשבור את הקרח:

אוהבת לכתוב, כותבת מגיל צעיר, לפני שלוש שנים הוצאתי ספר עם סיפורים קצרים, שנתמך בהדסטארט, אוהבת מאד סיפורי אנשים, להבין לשמוע ולהכיל, טיולי טבע תמיד מרגיעים את הנשמה, סרטים וספרים טובים שולחים אותי לעולמות אחרים, ויחי הדברים הקטנים
נשואה ואם לשלושת ילדיי המתוקים

תחומי עיסוק

מטפלת הוליסטית
רפלקסולוגית בכירה
משלבת עיסוי רפואי ודיקור
מלמדת עברית

תפיסת העולם שלי

" ההרמוניה בין הניגודים היא נשמת החיים"
לאו צ'ה - ספר הטאו

ותק

הכשרה מקצועית

הסיפור שלי

מטפלת משנת 2004. לעיתים על האדם לעבור מסלול לא קצר כדי למצוא את הייעוד, את המקום שבו הוא חש שהוא הכי ב"בית". למדתי הוראה במכללת בית ברל, סיימתי תואר ראשון באוניברסיטת חיפה, הייתי גננת ועסקתי שנים רבות בתחום המלונאות: לימדתי וניהלתי מחלקות שונות, אך משהו היה חסר בחיי, חשתי שאני לא מוציאה לפועל את היצירתיות שבערה בי, שאני לא במקומי. כשעברנו לגליל והתנסיתי בטיפולים על עצמי, הייתה בי הארה: זה מה שעלי לעשות, זה היה לי כל כך ברור שלמחרת נרשמתי ללימודי הרפלקסולוגיה. המגע חיבר אותי לעצמי, לנתינה למקום בו אוכל להביא מרפא ושמחה לאחרים וליצירתיות שבי, כל חיי אני גם כותבת וזה הערוץ הנוסף בחיי.
כמו שחשב היפוקראטס לפני אלפי שנים, גם אני מאמינה שחשוב לי בתור מטפלת הוליסטית, להבין מי הוא האדם שמגיע לטיפול, שכן בתפיסה ההוליסטית אין הפרדה בין גוף-רגש-נפש. הכאב הפיזי הוא האזעקה, הדהוד כדי לומר: הגוף יצא מאיזון. לכן אני בודקת עם המטופל, מה מקורותיו של הכאב עמו הגיע מה מאפיין אותו? מה עצור בתוכו? על מה הוא רגז? מה מעציב אותו? איזה אירוע מטלטל ארע לו לאחרונה? על מנת שאוכל לבחור בטיפול המתאים, ולאפשר "ללחץ" המסוים להשתחרר ולהתנקות.
לפי התפיסה ההוליסטית: לגוף יש מאגרים של כוחות ריפוי, הגוף יודע לרפא את עצמו. אך בגלל אורח החיים המודרני: חיי מרוץ ולחץ, תזונה לקויה ועוד - נוצרים בגוף מחסומים, תקיעויות, סטגנציות. כדי לשחרר, להזרים, להניע אותם, כדי לאפשר לגוף להיזכר בכוחותיו ולגייס אותם על מנת לחזור לאיזון, יש להיעזר בכל אותן טכניקות מהרפואה המשלימה שבחלקן אני משתמשת. כך בתהליך טיפולי, תוך כדי הרגעה, הפגת לחצים, הזרמת דם, חמצן מוגבר ותובנות מאפשרים למטופל פֶּסֶק זמן ובעקבותיו איזון וחיבור למהות. בכל מקרה המטופל יוצא מהתהליך ברווח, תמיד מרוויחים משהו מהטיפולים הללו. גם אם זו "הפוגה שקטה" ממהלך החיים התובעני.

"טוב לדאוג לחולים למען בריאותם,
אבל טוב יותר לדאוג לבריאים למען לא יחלו"
היפוקרטס

בואי ניפגש! 

אשמח לקדם ולהתקדם

(התנאים מופיעים בתקנון האתר)

הבקשה נשלחה בהצלחה!

חומר למחשבה

ספרו של בראיין וייס - שורשים ושיעורים בזמן, נתן לי להבין שהכל אפשרי, שיש נחמה
וכמו כן המפגש עם יואב בן דב ז"ל - מרצה לפיסיקה ותורת הקוונטים וכמו כן מטפל עם קלפי טארות - גרם לי התרגשות רבה והבנה שרב הנסתר על הגלוי בעולמנו, והכל פתוח ואפשרי, לראות מזוויות שונות ומרובות