בקטנה עלי

שם:

רחלה וייס

קהילות:

תת: אני לא מהגליל המערבי

ישוב:

קרית ביאליק

קצת לשבור את הקרח:

עוסקת במקצוע משעמם (אין ברירה, מישהו חייב לעשות את זה..) גרושה פעמיים ובת זוגו של רונן כפרה עליו, שימדורה, שייבדל לחיים ארוכים ולשלום. יש לי 2 צאצאים. טל בן 30 ומאי בת 28 (איך זה לעזאזאל קרה?) ושניהם נשואים..
התשוקה שלי מעבר למקצוע? המממ שאלה מעניינת. להצליח בכל העולם ואשתו, זה נחשב תשוקה? חושבת שאנשים לא יודעים שרוב חיי הייתי ילדה/נערה/אישה חסרת עמוד שידרה, שקופה, לא נראית או נשמעת..

תחומי עיסוק

- סטנדאפיסטית
- מרצה על סיפור חיי

תפיסת העולם שלי

יש לי 2 מסרים חשובים להעביר:
1. תקשיבי לקול הפנימי שלך - הוא יודע.
2. לעולם לא מאוחר להגשים את החלום!

ותק

הכשרה מקצועית

מזה כחמש שנים עוסקת בסטנדאפ. מזה כשנה מרצה.

הסיפור שלי

מאז שאני זוכרת את עצמי, חלמתי לעמוד על במה, אבל הוריי תמיד אמרו לי: ״רחל, אצלנו זה לא מקובל וחוץ מזה, זה לא פרנסה ולא מקצוע" (מוכר לכם?)
רוב חיי עבדתי לפרנסתי כמזכירה מתוסכלת. חשבתי שאולי אני צריכה עיסוק אחר.. אז ניסיתי להיות מוכרת בחנות, סוכנת נדל"ן, מטפלת אלטרנטיבית, כלום. לא מצאתי את עצמי..
ואז - בפעם המי יודע כמה, התפוטרתי מעוד מקום עבודה, זהו, הפעם זה שבר אותי ושיתפתי חבר טוב. הוא אמר לי: "רחלה, בואי נעשה תרגיל, תעצמי את העיניים ותדמייני מה הכי היית רוצה לעשות בחיים". עצמתי את העיניים ותוך כמה שניות ראיתי אותי עומדת על במה באולם גדול מול קהל ! כמעט שכחתי שזה החלום שלי! "אבל, מה אני אמורה לעשות עם זה עכשיו? זה הרי לא פרנסה ולא מקצוע". פתאום קלטתי שזה משפט שההורים שלי היו אומרים לי מאז שאני זוכרת את עצמי.
החבר אמר: "תקשיבי רחלה, את חייבת להתחיל לחקור מה זה אומר "לעמוד על במה". האמת? עד היום אני לא זוכרת מי הציע לי לעשות סטנדאפ, אבל זה נשמע כמו משהו שמתאים לי לאופי, לאנרגיה, החלטתי ללכת על זה.
המליצו לי על כותב מקצועי בשם אסף שלמה מר"ג. קבענו להיפגש. כל חיי גרתי בצפון, בשבילי, נסיעה למרכז הייתה כמו נסיעה לחוץ לארץ.
אחרי שיחה ארוכה, הוא זיהה אצלי פוטנציאל והתחלנו לעבוד על המופע. מן הסתם, זה הצריך נסיעות למרכז. אבל המרחק הגדול לא עצר אותי. אחרי יום עבודה נסעתי עם האוטו לרכבת, ואח"כ באוטובוס. חזרתי הביתה לפנות בוקר ושוב, קמתי ליום עבודה, ככה במשך חודשים. זה היה מתיש, אבל הדבר היחידי שראיתי מול העיניים היה אותי - עומדת על במה.
הייתי נחושה מאוד ואף יצירתית (מסתבר) במסגרת השיווק העצמי, נתקלתי בפייסבוק במודעה: "במאי מחפש אנשים שעומדים לעשות שינוי גדול בחייהם". עניתי למודעה ומתוך מאות מועמדים, התקבלתי לסדרת "משברי גיל" שבויים על ידי רוני קובן (הסדרה שודרה בערוץ 8 דוקו של הוט).
במשך שנה וחצי המצלמות תיעדו את המהפך בחיי ואיך הפכתי ממזכירה מתוסכלת בצפון לסטנדאפיסטית שמופיעה בכל הארץ!
מאז שאני עוסקת סטנדאפ והרצאות השראה על סיפור חיי, אני הולכת לישון עם חיוך וקמה עם חיוך. אין דבר שידמה לזה, לחיות את החלום.

בואי ניפגש! 

אשמח לקדם ולהתקדם

(התנאים מופיעים בתקנון האתר)

הבקשה נשלחה בהצלחה!

חומר למחשבה

אל תיתן לאף אחד להגיד לך ,שאתה לא יכול לעשות מה שאתה חולם לעשות!