בקטנה עלי

שם:

יעל בלומנפלד-אור

קהילות:

תת: לא מוצאת את הקהילה שלי - עדכני אותנו איזו קהילה חסרה

ישוב:

נהריה

קצת לשבור את הקרח:

שמי יעל, בת 30 מנהריה. עובדת סוציאלית ביום ויוצרת בנייר בלילה, עוסקת בעיצוב בנייר כבר 12 שנים, ומפעילה סדנאות להכנת כרטיסי ברכה, לוחות מודעות, לוחות השראה, אלבומים ודברים נוספים. כיף לספר שהרעיונות אף פעם לא נגמרים וזה תחום שתמיד זה תמיד לחדש ולהתחדש בו. אוהבת במיוחד להפעיל ימי הולדת לילדים.
תמיד רציתי לשלב בין העבודה הסוציאלית לאמנות, כי אני מאמינה שהיצירה היא דרך לתקשר ופותחת עולמות עם אנשים חדשים, וכיום אני לומדת תרפיה באמנות באוניברסיטת חיפה בשאיפה להתקדם ולהצליח לעבוד במקביל בשני התחומים.

תחומי עיסוק

עבודה סוציאלית בתחום השיקום

תפיסת העולם שלי

להנות מהדברים הקטנים

ותק

הכשרה מקצועית

הסיפור שלי

לפני 12 שנים, עשיתי שירות לאומי במחלקת אונקולוגית ילדים ברמב"ם. בתקופה זו הכרתי עשרות ילדים ומשפחות, מכל אזור הצפון. מהר מאוד למדתי שעל מנת לתקשר עם הילדים עלי למצוא מכנה משותף, וזה היה האמנות והיצירה. השימוש בכלים האלו אפשרו לי לתקשר עם המשפחות, גם אלו שאינן דוברות את השפה העברית. האשפוזים הארוכים והמפגשים התכופים שלי עם הילדים הובילו לחידושים על בסיס יום יומי, על מנת שלא ישעמם להם ולי. במקביל, צפיתי שעות רבות בעבודת המטפלת באמנות וכבר אז ידעתי - שזה מה שארצה לעשות.
בשלב הראשון, בחרתי ללמוד עבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה, והשנה זו השנה השלישית שלי כעו"ס שיקום, שעובדת בעיקר עם בוגרים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית. במקביל לעבודה, אני לומדת לתואר שני בטיפול באמנות.
האהבה לאמנות, ובעיקר לעבודה עם ילדים, הובילה אותי לפתיחת סטודיו "דבק, נייר ומספריים" שהינו סטודיו ליצירה בנייר, לילדים ומבוגרים. אני נהנית מדי שבוע לפגוש הורים וילדים חדשים, להגיע לשמח אותם בימי ההולדת שלהם ולאפשר להם להכין מוצרים בעצמם.

בואי ניפגש! 

אשמח לקדם ולהתקדם

(התנאים מופיעים בתקנון האתר)

הבקשה נשלחה בהצלחה!

חומר למחשבה

הרשימה - יובל אברמוביץ'