בקטנה עלי

שם:

קארן זכות

קהילות:

רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית, נטורופטיה

ישוב:

כפר ורדים

קצת לשבור את הקרח:

אני בת זוג לשי ואימא לארבעה מתוקים, גבריאל, ליה, רפאל ומיכאל. אני מאוד אוהבת יצירה (לצבוע מנדלות, מקרמה, פיסול, ללבד ...), לטייל בטבע, אוהבת להארח ולבשל. לרוב אנשים לא יודעים שאני לא תמיד וונדר וומן כמו שאני נראית.

תחומי עיסוק

מטפלת ומלווה נשים בתהליכי החיים בחיבור גוף/נפש
דולה
מדריכת הכנה ללידה
מטפלת ברפואה סינית
מטפלת הוליסטית

תפיסת העולם שלי

הגישה שלי לחיים דוגלת בהסתכלות חיובית על הסביבה שלי, חיבור לעצמי ולעוצמות שלי, חיבור זה משפיע על כל צעד ביום-יום וכן על מהלך החיים שלי, של משפחתי ושל מהותי כמטפלת. אני מאמינה בכח של אשה ובעוצמות והחוזקות שלה.
כמטפלת אני פוגשת נשים ומחברת אותן למשאבים שלהן, לעולמן הפנימי ולעוצמות הקיימות בתוכן, במיוחד בתהליכי נשיות משמעותיים: קבלת וסת ראשונה, פריון, לידה, אמהות, גיל המעבר ופרידה מהחיים. עלינו הנשים – לתמוך, לחזק ולהעצים אחת את השנייה. אני מאמינה כי כל אשה יודעת מה טוב בשבילה ומדוע היא בוחרת ללכת בדרך שלה. החלטות של אשה שנלקחות מתוך מקום של ידע מביאות אותן לפעול מתוך עוצמה ובחירה אמתית. כל אחת יכולה להרחיב ולהעצים את עצמה בידע, הכוונה ובכלים נוספים שניתנים בטיפול, במעגל בליווי או בטקס.

ותק

כן, עוסקת בתחום מזה 10 באופן מלא

הכשרה מקצועית

רפואה סינית מסלול 4 שנתי - המכללה לרפואה משלימה ג'נסיס (בהמשך עשיתי התמחויות שונות כמו הריון ולידה)
רפלקסולוגיה - ממוקדת הריון ולידה
גניקוסופיה - גניקולוגיה הוליסטית (אצל מרווה זוהר)
דולה - בית ספר אומנות הלידה (בהנהלת רותי קרני הורוביץ)
מדריכת הכנה ללידה - בית ספר אומנות הלידה (בהנהלת רותי קרני הורוביץ)

הסיפור שלי

במהלך לימודי הרפואה הסינית עבדתי בחברת הייטק בתחום האדמיניסטרציה, ככל שעבר הזמן מצאתי את עצמי מתקדמת ומתפחת בהייטק. בסיום מסלול 4 שנים של הלימודים באופן טבעי המשכתי לעבוד בהייטק ולהתעסק במקצוע בצורה חלקית. ככל שעבר הזמן מצאתי את עצמי מתחתנת, מקימה משפחה ובאופן טבעי ממשיכה לעבוד בהייטק שזה יותר רווחי מאשר לעבוד בתחום. במקביל ללידות ילדיי מצאתי את עצמי נשאבת לעולם הנשיות תוך גילוי היכולות העוצמתיות שיש לנו הנשים. בלידת הבן הרביעי, קיבלתי החלטה לעשות את המעבר לתחום הטיפול באופן מלא. ובאופן טבעי, המשך הדרך פתחה בפניי את עולם הדולות, קורסי ההכנה ללידה ולימודי גינקוסופיה-חכמת האשה השלמה, שהתמזגו היטב עם הידע שלי בשיאצו וברפואה סינית.
לפני שנה עברנו לצפון - כפר ורדים מהמרכז, רצינו להגשים חלום ישן. לגור בבית קרקע, קרוב לטבע, חיים במקצב אחר.
המעבר מבחינה משפחתית עבר בשלום מבחינה מקצועית פחות. ממצב של קליניקה עובדת במרכז, שהתקיימה בעיקר מפה לאוזן מצאתי את עצמי מתחילה מחדש. מאתגרת את עצמי בלפרסם ולכתוב על עצמי. היבט שאליו אני פחות מחוברת וחווה קושי בהתמודדות.

בואי ניפגש! 

אשמח לקדם ולהתקדם

(התנאים מופיעים בתקנון האתר)

הבקשה נשלחה בהצלחה!

חומר למחשבה

העיקרון הבסיסי המנחה את הרפואה הסינית הוא הסתכלות על גוף האדם כחלק מהעולם וההנחה שהאדם, כמו כל חלקי הטבע, צריך לחיות בהרמוניה עם חוקי הטבע ועם השינויים המתמידים בעולם, כמו מחזור היום והלילה, מחזור חילופי העונות וכדומה