בקטנה עלי

שם:

מירית (אמרביר) סולומון

קהילות:

תנועה, ספורט, מחול, עיצוב הגוף, יוגה וכו

ישוב:

כמון

קצת לשבור את הקרח:

אני אם חד הורית לשני בנים בני 8 ו-14, הגעתי לישראל לאחר 11 שנים בארה"ב. התשוקות שלי מעבר למקצוע, אני אוהבת לטייל בארץ ובעולם, נהנית ללמוד דברים חדשים כל הזמנים בתחומים מגוונים, אני מאוד רוצה ללמוד לנגן גיטרה ספרדית

תחומי עיסוק

מורה לקונדליני יוגה
יועצת תזונה ומטפלת איורוודית
שפית - מתמחה בבישול איורוודי

תפיסת העולם שלי

לפעמים כשצריך להאט ולהתבונן פנימה כדאי לעצור מאשר להמשיך הלאה לכיוון שבעתיד יתברר כלא נכון

ותק

כן.
מורה ליוגה - 6 שנים
יועצת איורוודית - שנתיים
שפית 4 שנים

הכשרה מקצועית

הנדסאית תעשיה וניהול - ביה"ס להנדסאים של אוניברסיטת תל אביב
מנתחת מערכות מידע - ג'ון ברייס
מורה לקונדליני יוגה - YogaYoga Teacher training program Austin,TX
יועצת איורוודית - Kerala Ayurveda Academy CA

הסיפור שלי

בשנות העשרה ועד אמצע שנות ה-20 לחיי חליתי לא מעט במחלות בדרכי הנשימה העליונות, סבלתי הרבה מדלקות גרון ואיתם הרבה מתח ולחץ נפשי. כמובן שטופלתי ברפואה קונבציונלית בעיקר עם אנטיביוטיקות ומורידי חום למינהם.
לאחר לידתו של בני הראשון שהיתה טראומטית בפני עצמה, לידה מוקדמת וילד שבשנים הראשונות סבל מבעיות בריאות והיה מטופל בסטרואידים ותרופות נוספות לדרכי הנשימה. הבנתי שאין ברצוני להמשיך ולטפל בעצמי ובבני משפחתי באינסוף תרופות שלא נותנות מענה לבעיה שורשית ורק מטפלות בבעיה שמופיעה כל כמה זמן באופן חיצוני. והתחלתי בטיפולים אלטרנטיביים עבורי ועבור בני.
דלקות הגרון הלכו ושכחו. והטיפולים שעבר הבן שלי גם עזרו במידה רבה.
וכך לאט לאט הוא ירד ממשאפים ואני כמעט ולא נדרשתי לקחת אנטיביוטיקות. אך גם כאן בעיתות לחץ. כמו למשל במלחמת לבנון השניה הלחץ הכריע על היכולת שלי ושל הגוף שלי להתמודד וחטפתי דלקת גרון חריפה מאוד שהובילה אותי לבית חולים עם אבצס בגרון.
כל המתח שחוויתי בשנים האחרונות, לידה מורכבת, מתחים בעבודה ובחיי הזוגיות ועוד בנוסף לזה מחשבה על הגירה של בן הזוג הכניעו את גופי.
כשיצאתי מבית החולים הייתי חלשה ונדרש לי זמן רב לחזור לעצמי.
התזונה שלי הייתה תזונה מערבית סטנדרטית אוכל מבושל בחלקו, מוצרי חלב, בשר, ירקות שום דבר לא מעובד. על פניו תזונה שמכילה את כל אבות המזון ובכל זאת הגעתי למצב של חולי.
שנה לאחר מכן היגרנו לארה"ב ושם חיינו במשך 11 שנים הבאות. השינוי שלי בתזונה החל בזכות זה שהיה לי רגע זמן לעצור, להסתכל על תוויות, בחנויות , לבדוק מה יש בכל דבר שאני קונה ולהבין שבאוכל מסביבי יש כל כך הרבה חומרים שאני אפילו לא יודעת מה הם ואיך הם קשורים למזון או יותר מדויק למשהו מזין.
בשלב ראשון הכנתי כמעט הכל בבית, רטבים שעוד הייתי קונה בארץ, מאפים, עוגיות ואפילו בורקסים הכנתי בבית לאט, לאט עברתי לצרוך מזון אורגני, קראתי המון על תעשיית המזון, שהפכה עם השנים להיות תעשיה במיוחד בארה"ב ובמקום שמזון יזין את בני האדם, הוא בעיקר הכניס כסף לתעשיינים והעסקנים.
הכרתי את שווקי איכרים, קניתי בחנויות מתמחות קטנות. ולאט, לאט קראתי על עוד נושאים הנוגעים לבריאות הגוף והנפש.
בשנת 2010 התחלתי להתאמן ביוגה וזמן לא רב אחר כך יצאתי לקורס מורים לקונדליני יוגה, היוגה של המודעות. מכאן עוד מספר שנים והרעב לדעת עוד התעמק והבנתי לעבוד על הגוף הפיזי והמנטלי זה מעולה אך יש עוד משהו נוסף שחסר כאן להשלים את המעגל.
בשלב זה הייתי אם ל-2 ילדים, אחרי שהתנסתי בסוגים שונים של דיאטות מערביות, כמו אטקינס, טבעונות ועוד, רציתי לבוא עם בסיס מוצק יותר למה שכבר הרגיש לי שנים משהו שחייב להיות נכון והוא שכל אחד מאיתנו שונה, בצורת העיכול שלו, שאנחנו לא יכולים לאכול את אותו הדבר וכל אחד מאיתנו מעכל את המזון אחרת בדיוק כמו שלכל אחד מאיתנו יש פרספקטיבה שונה על החיים ודרך חשיבה אחרת וגם הבנתי שכל זה קשור לגורמים מולדים וסביבתיים. כך שמעתי על איורוודה, מספר שנים נוספות לאחר סיימתי קורס בנושא ייעוץ וטיפול איורוודה.

במהלך השנים האחרונות אני משלבת את התחומים השונים בעבודתי, לימוד יוגה, טיפול ובישול איורוודי.
מטופלים שמגיעים אלי, נהנים משלושת העולמות ובדרך כלל פגישה איתי כרוכה בשיחה, בישול ואימון יוגה.
בנוסף אני עושה רבות למען הקהילה שבה השתלבתי מאז חזרתי לארץ. אני מאמינה שכאשר אני משקיעה באנשים הקרובים אלי, אני עוזרת ליצור בסיס איתן וחזק מסביביי, להכיר את האוכלוסייה שאני גרה איתה על מנת להתקרב יותר לקהילה שלי ושל בני משפחתי.

בואי ניפגש! 

אשמח לקדם ולהתקדם

(התנאים מופיעים בתקנון האתר)

הבקשה נשלחה בהצלחה!

חומר למחשבה

There is away through every block
יש מעבר דרך כל מחסום
משפט שנאמר על ידי יוגי באג'הן, האיש שהביא את הקונדליני למערב, אני חיה את המשפט הזה כל יום בחיי ומשתדלת להמשיך הלאה גם כשיש חסימות בדרך