בקטנה עלי

שם:

שני וקנין גמרמן

קהילות:

מסעדנות, קונדטוריה, קייטרינג, אוכל ומזון

ישוב:

כרמיאל

קצת לשבור את הקרח:

אני נשואה ויש לי ילדה מדהימה בת 6.
את העסק הקמתי במטבח הקטן בבית, וגם באירועים של מאות אנשים אני קנאית לחוויה של בישול אישי וביתי ששם את הסועד במרכז מבחינתי.
אני אוהבת ליצור לאנשים חוויות בלתי נשכחות דרך טעמים מדהימים, ומאושרת לראות את האוכל שאני אוהבת משמח אנשים.

אנשים לא יודעים עליי שבכלל לא תכננתי להיות הבעלים של דליש'ס שבכלל נפתח אחרי שחברים ובני משפחה התלהבו מהאוכל ביום הולדת 3 של הבת שלי.

תחומי עיסוק

יוצרת טעמים וחוויות
פינגר פוד
מגשי אירוח
אירועים עסקיים
אירועים פרטיים
קייטרינג חלבי
אוכל ומזון

תפיסת העולם שלי

אני סובר שהאופן הטוב ביותר לחיות הוא תוך כדי שאיפה מתמדת להיות טוב יותר (סוקרטס)

ותק

הכשרה מקצועית

הסיפור שלי

הכל התחיל במקרה.
עבדתי (ועדיין) כשכירה במחלקת הרווחה של עיריית כרמיאל, והחלטתי שאני רוצה לעשות לבת שלי יום הולדת מושלם (איזו אמא לא רוצה?). עבדתי קשה לקראת יום ההולדת שלה, והאמת? היה הצגה. חברים, משפחה, ועמיתים לעבודה התלהבו בטירוף מהאוכל שהכנתי. חלק ביקשו מתכונים, אבל אחת הגדילה לעשות ונתנה את המספר שלי לחברה שלה שמיד התקשרה להזמין ממני עוגה. תמיד אהבתי לבשל, אבל אף פעם
לא חשבתי שאהפוך את זה למקצוע..
בשנה הראשונה זה היה תחביב פלוס שהתמקד בעיקר בהכנת עוגות (שלוקח המון זמן להכין והן לא רווחיות יותר מדי).
החלטתי שאני הולכת לקורס בישול וקונדיטוריה, ומדי פעם קיבלתי הזמנה לעוגה או עוגיות מיוחדות. לאט לאט נרקם לו דליש'ס. בכוונה לא
מהר מדי ובכוונה בלי לקפוץ מעל הפופיק. כל מה שעשיתי עשיתי ממטבח ביתי קטן בגודל מטר וחצי ביחידת הדיור בה גרתי. בלי תנור
תעשייתי, בלי מקררים ומקפיאים ובעיקר בלי.
לאט לאט דליש'ס הפך להיות מה שהוא. הבנתי שהאהבה האמיתית שלי הוא אוכל פינגר פוד שאפשר לסיים בביס או שניים, והעסק התחיל לקבל מיקוד. עדיין בדקתי כל כיוון, אך העבודה לא הייתה מסודרת.
ביום העצמאות 2017 קיבלתי הזמנה לאירוע של 180 אורחים והבנתי שאני בכיוון הנכון. אף פעם לא עשיתי דבר כזה, אבל ידעתי שאני מסוגלת. האמת? האירוע היה מעולה וקיבלתי אינספור מחמאות עליו.. ואז החלטתי - אני מפסיקה לקבל הזמנות לעוגות ומתמקדת במה שאני אוהבת: פינגר פוד ומגשי אירוח.
בראש השנה הגיע השיא הראשון של העסק. הזמנות להרמות כוסית של חברות וארגונים לא הפסיקו להגיע, ואני הגעתי למצב שאני מסרבת להזמנות ונרדמת על הרצפה של העסק אחרי 18 שעות של אפייה..
מאז ועד היום השיא לא הפסיק ברוך ה', ודליש'ס מתפתחת וגדלה להיות חברת מגשי האירוח הטובה ביותר. עדיין יש לי הרבה מה ללמוד (הגדלת צוות העובדים, הובלות, מיתוג ושיווק), אבל אני יודעת שאחרי שקבעתי את היעד ובעז"ה - אצליח.

בואי ניפגש! 

אשמח לקדם ולהתקדם

(התנאים מופיעים בתקנון האתר)

הבקשה נשלחה בהצלחה!

חומר למחשבה

מה עשית היום שקידם אותך לעבר מטרה?